Науково-практична конференція з міжнародною участю «Дні аритмології в Києві» відбулася 21-22 листопада

Визначною подією для кардіологів, аритмологів, кардіохірургів, спеціалістів суміжних спеціальностей, викладачів і слухачів кафедр нашої Академії стала XI науково-практична конференція з міжнародною участю «Дні аритмології в Києві», яка відбулася 21-22 листопада 2019 року в Інституті серця МОЗ України.

Співорганізаторами цього щорічного заходу традиційно були Інститут серця МОЗ України та Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Мета щорічних аритмологічних форумів в Інституті серця полягає у підвищенні обізнаності лікарів щодо сучасних можливостей діагностики та інтервенційного лікування аритмій серця. Для участі в конференції за два дні зареєструвалися понад 350 практичних лікарів з усіх регіонів України. З привітанням до учасників конференції звернувся генеральний директор Інституту серця МОЗ України, завідувач кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій, член-кореспондент НАМН України, професор Б.Тодуров. Науковим модератором конференції був завідувач кафедри кафедри функціональної діагностики НМАПО імені П.Л. Шупика професор О.Жарінов.

На початку конференції щорічну відзнаку Всеукраїнської асоціації фахівців з аритмології та електрофізіології серця за 2019 рік «Золотий стимулятор» було урочисто вручено запрошеному гостю – професору Ягелонського університету (Краків, Польща) Мареку Ястржебському, одному з визнаних лідерів європейської аритмології. У своїй лекції професор Ястржебський детально висвітлив аспекти диференціальної ЕКГ-діагностики пароксизмальних тахікардій з широкими комплексами QRS.

          Основною темою конференції був новітній метод фізіологічної кардіостимуляції – стимуляції пучка Гіса. Усі учасники мали змогу онлайн спостерігати за трансляцією операції імплантації електрода в пучок Гіса пацієнтці з повною блокадою лівої ніжки пучка Гіса, транзиторною повною атріовентрикулярною блокадою і систолічною дисфункцією лівого шлуночка. Операцію спільно провели професор М.Ястржебський і завідувач відділення хірургічного лікування аритмій серця Інституту серця МОЗ України О. Грицай. Крім того, було проведено два унікальні майстер-класи для інтервенційних аритмологів «Стимуляція пучка Гіса: анатомічний практикум та презентація електродів» з використанням біомедичних матеріалів (свинячих сердець). Ці майстер-класи з участю викладачів із США і Польщі були підготовлені освітнім підрозділом компанії «Медтронік».  

У науковій програмі конференції взяли участь провідні спеціалісти в галузі порушень серцевого ритму і провідності з основних аритмологічних центрів України, зокрема, В. Залевський i Б.Кравчук (ІССХ ім. М.М. Амосова НАМН України), Ю.Карпенко (Одеський національний медичний університет), Д. Волков (Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України, м. Харків), А. Ягенський (Волинський центр кардіоваскулярної патології, м. Луцьк), М. Сороківський і У.Черняга-Ройко (ЛНМУ імені Данила Галицького, м.Львів). Значну увагу аудиторії привернув інтерактивний майстер-клас з ЕКГ-діагностики брадиаритмій, який вперше провели співробітники кафедри функціональної діагностики професор О.Жарінов і доцент В.Куць.

          Конференція стала одним з найуспішніших форумів, проведених в Інституті серця МОЗ України протягом останніх років. Вона залишила чудове враження завдяки винятково високому рівню запрошених лекторів, дружній атмосфері та невимушеному обговоренню переважної більшості доповідей. Матеріали проведеного форуму будуть детально висвітлені в газеті «Здоров’я України» та науково-практичному часописі «Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія».