Тематичний семінар з серцевої недостатності

24 квітня 2024 року Інститут серця МОЗ України і Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика провели черговий тематичний семінар «Серцева недостатність: фармакотерапія, інтервенції, кардіохірургія».

Основною метою заходу було обговорення суперечливих аспектів ведення пацієнтів з серцевою недостатністю, зокрема, медикаментозної терапії та показань до використання пристроїв, ендоваскулярних та кардіохірургічних втручань. Семінар було зареєстровано Центром тестування при МОЗ України як захід із безперервного професійного розвитку лікарів.

Захід відкрив вступним словом Генеральний директор Інституту серця МОЗ України член-кореспондент НАМН України професор Борис Тодуров. Завідувач кафедри функціональної діагностики професор Олег Жарінов висвітлив у своїй проблемній доповіді роль визначення етіологічних факторів для прогнозування перебігу, діагностики та лікування серцевої недостатності, зупинився на показаннях до реваскуляризації в пацієнтів з ішемічною кардіоміопатією, можливостях серцевої ресинхронізаційної терапії, новітніх даних щодо профілактики серцевої недостатності у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.

Завідувач відділення патології міокарда та трансплантації органів і тканин Інституту серця МОЗ України Гаврило Ковтун присвятив свою доповідь лікуванню термінальної серцевої недостатності та досягненням Інституту в галузі трансплантології. Лікар відділення ендоваскулярної хірургії та ангіографії Інституту серця МОЗ України, аспірант Микола Стан зупинився та особливостях визначення показань до реваскуляризаційних втручань у пацієнтів із серцевою недостатністю, розповів про можливості ендоваскулярного протезування аортального клапана. Запрошений лектор, керівник відділу вік-асоційованих кардіометаболічних захворювань Інституту геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України Яна Саєнко висвітлила новітні дані про взаємозв’язок серцевої недостатності та цукрового діабету, особливості лікування коморбідних пацієнтів.

Захід було проведено у конференц-залі Інституту серця МОЗ України з трансляцією онлайн. Слухачі високо оцінили цільну програму, гарну організацію та практичне спрямування заходу, отримали вичерпні відповіді на свої питання. Близько 200 слухачів успішно склали тестування і отримають сертифікати БПР. Доступ до перегляду семінару залишається відкритим протягом наступних двох тижнів.