Безперервний професійний розвиток лікарів з ехокардіографічної діагностики

На кафедрі функціональної діагностики в червні 2024 року відбувся черговий двотижневий очний цикл тематичного удосконалення «Основи ультразвукового дослідження серця та судин».

У контрактному циклі взяли участь 13 лікарів з ультразвукової, функціональної діагностики і кардіологів з різних регіонів України. Цикл переважно проходив на клінічній базі кафедри у багатопрофільній клініці «Мірум», частина занять – в ДУ «Інститут серця МОЗ України». Програма циклу охоплювала базові аспекти ультразвукового дослідження серця та судин, зокрема, оцінку структури та функції серця в нормі та при найпоширеніших захворюваннях, основи судинних досліджень, а також принципи ведення пацієнтів з серцево-судинними хворобами.

Важливим етапом для професійного вдосконалення лікарів з досвідом роботи в галузі ехокардіографічної діагностики став майстер-клас «Тканинні методики в ехокардіографії». Цей захід БПР відбувся у клініці «Мірум» під егідою НУОЗ України імені П.Л. Шупика 21-22 червня. Було детально висвітлено роль тканинної допплерографії у вивченні систолічної та діастолічної функцій серця у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та іншими серцево-судинними хворобами, можливості методики спекл-трекінг ехокардіографії для оцінки міокардіального стрейну. Майстер-клас відкрив завідувач кафедри функціональної діагностики професор Олег Жарінов, спікерами були асистент кафедри функціональної діагностики, Ph.D. Євген Новіков i лікар клініки «Мірум»  Діана Аль Каддах.

Практичні заняття на циклі тематичного удосконалення і майстер-класі пройшли на високому рівні завдяки обладнанню, наданому для цих освітніх заходів компанією Canon Medical Systems. Зокрема, слухачі мали змогу вивчати демонстраційні матеріали та здобувати практичні навички на  найсучасніших ультразвукових системах Aplio та Aplio flex. Усі учасники циклу тематичного удосконалення і майстер-класу успішно склали іспит і програми тестування.

Дати проведення наступного циклу ТУ з ехокардіографії: 18.10-01.11.2024 року. Куратор циклу – асистент кафедри функцінальної діагностики, Ph.D. Євген Новіков (095-4139678). Путівку на навчання можна придбати у секторі тематичного удосконалення НУОЗ України імені П.Л. Шупика (Київ, вул. Дорогожицька 9, 1-й поверх адміністративного корпусу, к. 10 А, телефон для довідок 044-205-48-06), або через систему електронної реєстрації. Слідкуйте також за інформацією про наступні заходи БПР з ехокардіографії на кафедрі функціональної діагностики на сайтах Університету і кафедри!