З 30 серпня до 02 вересня 2024 року в Лондоні проходив щорічний конгрес Європейського товариства кардіологів. Цей мегафорум вважається найвагомішою подією року у світовій кардіології. Участь у конгресі взяли 31800 учасників (лікарів, представників компаній – виробників лікарських засобів і медичної техніки, журналістів) з понад 150 країн світу, у тому числі десятки кардіологів та лікарів суміжних спеціальностей з України.
Під час 12 «гарячих ліній» (Hot Line) було оприлюднено результати найвагоміших контрольованих досліджень; одночасно з’являлися онлайн-публікації цих результатів у найпрестижніших світових медичних виданнях. Найбільш вагомими з позицій потенційного впливу на клінічну практику стали дослідження ефективності нестероїдних блокаторів мінералокортикоїдних рецепторів у пацієнтів із серцевою недостатністю і збереженою фракцією викиду лівого шлуночка, ендоваскулярних коронарних і клапанних втручань, катетерного лікування фібриляції передсердь.
Традиційно трибуна Європейського конгресу кардіологів вважається найбільш авторитетною для оприлюднення нових рекомендацій. Зокрема, під час конгресу були оприлюднені нові рекомендацій з діагностики та лікування артеріальної гіпертензії, хронічних коронарних синдромів, фібриляції передсердь, периферичного атеросклерозу. Лікарі мали змогу ознайомитись з новими технологіями функціональної діагностики в кардіології, візуалізації серця та судин.
Особливістю цьогорічної наукової програми було активне залучення кардіологів з різних регіонів України, які достойно представили більше 10 усних наукових доповідей та презентацій клінічних випадків. Зокрема, Ярослав Скибчик оприлюднив результати дослідження перебігу пізньої персистентної фібриляції передсердь, виконаної на кафедрі функціональної діагностики на базі Інституту серця МОЗ України (науковий керівник – професор Олег Жарінов).
Активна участь у конгресі наших спеціалістів має велике значення для продовження інтеграції української кардіології у світову спільноту, якнайшвидшого впровадження у клінічну практику досягнень, презентованих на конгресі, розвитку наукових досліджень та безперервного професійного розвитку лікарів.