Фахова школа-семінар з діагностики ішемії міокарда та реваскуляризації

23 травня в Інституті серця МОЗ України відбулася фахова школа-семінар „Методи діагностики ішемії міокарда. Показання для коронарографії і реваскуляризації”.

Для участі в заході попередньо зареєструвалося більше 420 лікарів різних спеціальностей. Школу було зареєстровано як офіційний захід із безперервного розвитку лікарів на сайті Центру тестування при МОЗ України. Захід проходив в гібридному форматі під егідою Інституту серця МОЗ України і Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика.

У своєму вітальному слові генеральний директор Інституту серця МОЗ України член-кореспондент НАМН України професор Борис Тодуров відзначив важливість запровадження сучасних освітніх програм з вузькоспеціалізованих аспектів кардіології, інтервенційної кардіології, кардіохірургії та суміжних спеціальностей. Саме цим обумовлена ініціатива Інституту і розташованих на його клінічній базі кафедр НУОЗ України імені П.Л. Шупика щодо систематичного спільного проведення заходів з БПР лікарів. Тематика першого з таких заходів охоплювала сучасні підходи до діагностики ішемії міокарда, визначення доцільності коронарографії та реваскуляризації, методики інтервенційних втручань у пацієнтів з гострими і хронічними коронарними синдромами, особливості лікування пацієнтів після реваскуляризаційних втручань.

Програма школи-семінару переважно базувалася на європейських і американських рекомендаціях з діагностики та лікування гострих коронарних синдромів і реваскуляризаційних втручань. Лекторами були провідні експерти з інтервенційної кардіології – керівники профільних відділень Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова та Інституту серця МОЗ України професор Сергій Фуркало і кандидат медичних наук Андрій Хохлов. Чимало уваги було приділено аспектам діагностики та визначення потреби в реваскуляризації – ці аспекти висвітлили у своїх презентаціях завідувач кафедри функціональної діагностики професор Олег Жарінов, доцент Віктор Куць і асистент Наталія Ліфантьєва.

Протягом двох днів після школи-семінару учасники мають можливість відповісти на підготовлені лекторами тестові питання і отримати електронний сертифікат БПР. Повний запис школи-семінару доступний для перегляду на Youtube каналі.