23 травня в Інституті серця МОЗ України відбулася фахова школа-семінар „Методи діагностики ішемії міокарда. Показання для коронарографії і реваскуляризації”.
Для участі в заході попередньо зареєструвалося більше 420 лікарів різних спеціальностей. Школу було зареєстровано як офіційний захід із безперервного розвитку лікарів на сайті Центру тестування при МОЗ України. Захід проходив в гібридному форматі під егідою Інституту серця МОЗ України і Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика.
![](https://fd.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-861238d3bca5f4cb69eacd296abb5644-V-1024x809.jpg)
У своєму вітальному слові генеральний директор Інституту серця МОЗ України член-кореспондент НАМН України професор Борис Тодуров відзначив важливість запровадження сучасних освітніх програм з вузькоспеціалізованих аспектів кардіології, інтервенційної кардіології, кардіохірургії та суміжних спеціальностей. Саме цим обумовлена ініціатива Інституту і розташованих на його клінічній базі кафедр НУОЗ України імені П.Л. Шупика щодо систематичного спільного проведення заходів з БПР лікарів. Тематика першого з таких заходів охоплювала сучасні підходи до діагностики ішемії міокарда, визначення доцільності коронарографії та реваскуляризації, методики інтервенційних втручань у пацієнтів з гострими і хронічними коронарними синдромами, особливості лікування пацієнтів після реваскуляризаційних втручань.
![](https://fd.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-4951e8cbef0f85983c554257e2a82ce0-V-1024x726.jpg)
Програма школи-семінару переважно базувалася на європейських і американських рекомендаціях з діагностики та лікування гострих коронарних синдромів і реваскуляризаційних втручань. Лекторами були провідні експерти з інтервенційної кардіології – керівники профільних відділень Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова та Інституту серця МОЗ України професор Сергій Фуркало і кандидат медичних наук Андрій Хохлов. Чимало уваги було приділено аспектам діагностики та визначення потреби в реваскуляризації – ці аспекти висвітлили у своїх презентаціях завідувач кафедри функціональної діагностики професор Олег Жарінов, доцент Віктор Куць і асистент Наталія Ліфантьєва.
![](https://fd.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-06de600b64019da68ff4cbfea7654a96-V-1024x825.jpg)
Протягом двох днів після школи-семінару учасники мають можливість відповісти на підготовлені лекторами тестові питання і отримати електронний сертифікат БПР. Повний запис школи-семінару доступний для перегляду на Youtube каналі.
![](https://fd.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-3d58e6418e9cb27692982766050d7ccb-V-1024x697.jpg)