В суботу 2 грудня Інститут серця МОЗ України і Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика провели 5-годинну очну фахову школу «Профілактика серцево-судинних захворювань».
![](https://fd.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/5429276886703395446_121-1024x768.jpg)
У ній взяли участь 25 лікарів-кардіологів з різних закладів охорони здоров’я м. Києва і Київської області, які напередодні заходу отримали можливість безпосередньо ознайомитися з роботою відділень Інституту серця. Школу було зареєстровано Центром тестування при МОЗ України як захід із безперервного професійного розвитку лікарів.
![](https://fd.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/5431528686517081205_121-768x1024.jpg)
Програма школи включала викладення аспектів первинної і вторинної профілактики серцево-судинних хвороб. Особливу увагу привернули проведені на клінічних прикладах майстер-класи з ультразвукового дослідження судин як скринінгового методу (І.Шкурат) та ведення пацієнтів з артеріальною гіпертензією і додатковими факторами ризику (Л.Ткаченко).
![](https://fd.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/5431528686517081214_121-768x1024.jpg)
Новітні концепції профілактики серцевої недостатності і фібриляції передсердь, які дали поштовх для перегляду відповідних класифікацій, було викладено у доповідях О.Онищенко і О.Жарінова. Крім того, було детально показано можливості первинної і вторинної профілактики раптової серцевої смерті з допомогою автоматичних внутрішніх кардіовертерів-дефібриляторів (О. Грицай). Окремий блок школи стосувався ехокардіографічної діагностики аортальних вад серця та ендоваскулярної імплантації аортального клапана (Н.Понич, А.Хохлов).
![](https://fd.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/5435955204366389030_121-768x1024.jpg)
Формування такої цікавої і водночас компактної програми школи стало можливим завдяки залученню керівників відділень, провідних спеціалістів Інституту серця і кафедр НУОЗ України імені П.Л. Шупика.
![](https://fd.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/5435955204366389059_121-768x1024.jpg)
Слухачі високо оцінили наукове наповнення школи, а також спеціально підготовлену оригінальну програму тестування, яка стала важливим елементом для засвоєння набутих знань.
![](https://fd.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/IMG-a3b648cf034884963586c4cca1c0caa6-V-1024x576.jpg)