Українсько-французький семінар з ехокардіографії

В Інституті серця МОЗ України відбувся щорічний українсько-французький науково-практичний семінар з допплерехокардіографічної діагностики «Загальна систематизована ехотомографія серця.

Ідентифікація основних анатомічних структур», організований під егідою Інституту серця МОЗ України та кафедри функціональної діагностики НМАПО імені П.Л. Шупика за сприяння посольства Франції в Україні.

Основна мета семінару полягала в навчанні лікарів щодо використання міжнародних настанов з ехокардіографічної візуалізації серця. Основним доповідачем на семінарі був наш співвітчизник, лікар Європейського шпиталю імені Жоржа Помпіду (Париж) к. мед. н. Микола Мирошник.

Для участі в семінарі зареєструвалися близько 200 учасників – лікарі різних спеціальностей, у тому числі слухачі, які навчаються на циклі тематичного удосконалення «Ехокардіографія» на кафедрі функціональної діагностики. Вони з захопленням прослухали інтенсивний лекційний курс і отримали змогу безпосередньо спостерігати за ходом обстеження пацієнтів на екрані великої конференц-зали Інституту серця.  

Учасників семінару привітали завідувач кафедри функціональної діагностики О. Жарінов і аташе з питань наукової та університетської співпраці посольства Франції в Україні С. Ріголле. У рамках семінару відбулася презентація навчального посібника М. Мирошника «Практична допплерехокардіографія».